top of page
Snímek obrazovky 2021-10-29 v 22.03_edited.jpg

Bio

Cvak cvak, vrrrrrrrr

V řemesle je vždycky víc pokory, v řemesle si nemůžeš nikdy říct, že seš hotovej a umíš všechno. Ten proces neustálého učení ti dává pocit potěšení. V řemesle je nejvíc lásky k té činnosti a k lidem. Stříhání je hlavně náš koníček, který nás živí.

Stříhačka v prostoru o 9m2, bylo to řádný mecheche. Věrní zákazníci pamatují legendární začátky Toma Holiče na ulici Grohova. Kabinet holičů vznikl v roce 2010. Nekoukalo se do chytrých telefonů. Lidi si krátili čas v čekárně povídáním a četbou.

“Když jsem začínal, neměl jsem žádnej koncept. Nejdřív sem se ostříhal sám, pak jsem ostříhal svoji holku nožem na koberec,” vypráví Tom Holič: “Začal jsem stříhat vzadu v kavárně, kde jsem pracoval. Byl to můj koníček. Chodili kámoši, pak víc a víc kámošů. Nemám žádnej scénář, nepřemýšlím tak.

Dělám, co mě baví. Nikdy mě to nepřestalo bavit, díky lidem.”

Zájemců o střih bylo tolik, že o dva roky pozdějc k sobě Tom přizval na pomoc skvělýho kámoše z florbalu Ondru Vránu (nyní Tympl, Praha). V Brně fungovaly hlavně dámské salony, tam o pánské vlasy pečovali rychlovkami v mezičase. Zatímco kluci se na to vrhli svěží a důkladně.

Na „Grohovce“ byl prostor útulnej, ale začínal být dost malej. Dva florbalisti přibrali třetího holiče florbalistu – Marka Havlíčka aka Maďara. V březnu 2013 následovalo stěhovaní do většího na Kotlářskou 19, kde byla kdysi mlékárna. V krásně světlým prostoru na rohu s obříma oknama hráli Tom, Ondra a

Marek mezi stříháním kulečník.

Další rozrůstání přišlo v roce 2014, kdy se chodili zaučovat maturanti Kuba s Matějem. Ondra i Marek se vydali na svoji cestu, původní trojice holičů zůstala přáteli. Tomův tým se neustále spontánně rozšiřoval. Nová provozovna hned vedle v bývalém zverimexu se rychle naplnila holiči i zákazníky (2017).

Když přišel lockdown a nebylo do čeho píchnout, rozhodl se Kuba s Kubim a Huyim rozšířit prostory o další provozovnu. Ta se nachází v bývalé masně, tentokrát o dům vedle směrem do ulice Tučkova.

“U nás v holičství to děláme, přesně naopak, než to dělají v barbershopech. Byť se stejným výsledkem, stav se mrknout, třeba jen na kafe.” Vypráví Tom.

bottom of page